Nowa rodzina.

wpis w: Bez kategorii, Porady | 0

OPIEKA

Od chwili przybycia kota do domu, nowy opiekun staje się odpowiedzialny za jego bezpieczeństwo. W nowym otoczeniu kot musi obdarzyć właściciela takim samym  zaufaniem, jakim dotychczas darzył matkę i hodowce. Prawidłowy rozwój kota zależy teraz   od opieki, jaką otoczy go nowy właściciel.

Dzieci

Dzieci mają w zwyczaju poświęcać całą swoją uwagę nowemu domownikowi ; chcą dotykać i nosić, ale podczas takich zabaw mogą nieumyślnie zrobić mu krzywdę . Dorosłe koty potrafią doskonale same poradzić sobie z nadmiernym zainteresowaniem. Małym dzieciom trzeba wytłumaczyć, że kot nie jest zabawka, potrzebuje dużo snu absolutnie nie wolno budzić go tylko w celu głaskania czy przytulenia. Ze względów bezpieczeństwa, dzieci powinny bawić się z kotem tylko w obecności dorosłych. Dzięki temu, niekontrolowana zabawa nie zakończy się bolesnym podrapaniem, a dzieci nie zrobią krzywdy kotu.
INNE ZWIERZĘTA W DOMU
Aby kocie mogło nawiązać prawidłowe kontakty innymi zwierzętami przebywającymi w domu, należy je jak najszybciej zapoznać ze sobą. Bezcelowe jednak są próby przyzwyczajania kota do towarzystwa gryzoni lub ptaków na które w naturze poluje .Dzielenie jednego terytorium przez te gatunki zwierząt może być bardzo trudnię. Z innymi zwierzętami kot powinien poznawać się stopniowo i pod nadzorem. Niewłaściwie  nawiązane kontakty mogą stać się przyczyna frustracji lub zazdrości, mogą tez spowodować uciekanie kota z domu
       PIES:  wbrew pozorom dobrze socjalizowany pies łatwo zaakceptuje małego kota Niektóre psy mogą by mniej tolerancyjne, ale ostrzegawcze uderzenie łapą sprawi, ze pies nabierze szacunku i dalsze relacje powinny ułożyć się już bez większych problemów.
       INNY KOT: Ten proces może być trudniejszy i bardziej skomplikowany. Dorosły kot nie będzie uszczęśliwiony faktem przybycia nowego mieszkańca na swoje terytorium. Będzie okazywał niezadowolenie przyjmując postawy mające na celu przestraszenie kocięcia. Proces akceptacji może trwać nawet kilka miesięcy.
W czasie pierwszego spotkania zwierząt nie można tolerować żadnych przejawów agresji Najlepiej, gdy odbywa się ono na neutralnym terenie, gdy zwierzęta są zrelaksowane np. podczas zabawy. Należy powtarzać spotkania, dopóki koty nie zaakceptują swojej miedzy obecnoci. Kiedy koty już ustala hierarchie sobą właściciel musi ja zaakceptować
    вислоухие котята 1

Zostaw Komentarz